12/14/2016

UDOSKONALONY SPOSÓB NA OCHŁODZENIE KOLORU WŁOSÓW

Hej;) Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć, jak skutecznie ochłodzić kolor włosów w bardzo krótkim czasie, jak zniwelować rude tony na włosach. Nie jest to nic odkrywczego, ale mam nadzieję, że się Wam przyda. Oczywiście w celu ochłodzenia koloru stosuję najlepszy produkt tego typu dostępny na rynku, czyli srebrną płukankę z Delii. Popielate płukanki fajnie niwelują wybijającą się do wierzchu rudą poświatę;)

udoskonalony sposób na ochłodzenie koloru włosów

Miałam kilkumiesięczną przerwę w stosowaniu tego produktu ze względu na to, że efekty nie były tak zadowalające niż bym chciała. Na jasnych włosach płukanka zadziała mocniej, na ciemnych włosach trudniej jest uzyskać za jej pomocą chłodny kolor. Oczywiście wcześniej dodawałam ją do masek, odżywek. Raczej nie polecam stosować jej typowo jako płukanki, zmieszanej z wodą, bo może wysuszać włosy. Dodawana do masek krzywdy Waszym włosom nie zrobi.

Jakiś czas temu postanowiłam zmieszać na próbę płukankę z olejkiem i maską i to był strzał w dziesiątkę! Olej zwykle trzymamy na włosach o wiele dłużej niż maskę, dzięki czemu płukanka ma szansę zadziałać mocniej. Właściwie nie wiem dokładnie na czym polega fenomen tego połączenia, ale rzeczywiście płukanka + olej daje dużo lepsze rezultaty.

Największy plus tej 'metody' jest taki, że daje bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Znaczącą różnicę w tonacji włosów zauważyłam już po tygodniu stosowania tego połączenia.  Myślę, że blondynki zauważyłyby ją jeszcze szybciej;)

udoskonalony sposób na ochłodzenie koloru włosów

Jak mam czas to oczywiście do maski/odżywki również dodaję płukankę i staram się ją potrzymać na włosach chwilę dłużej niż zwykle.

udoskonalony sposób na ochłodzenie koloru włosów

Naprawdę polecam spróbować. Taka banalna zmiana, a może przynieść dużo lepsze efekty.

Oczywiście płukanka działa dopóty, dopóki ją stosujemy. Regularność w stosowaniu gra tutaj kluczową rolę. Ja staram się po nią sięgać co mycie.

Pokazywałam Wam efekty jej stosowania w ostatniej aktualizacji włosowej. Na zdjęciu ciut bardziej wybijają u mnie miedziane tony. Niestety aparat nie jest w stanie w 100% oddać faktycznego koloru.
Dajcie znać w komentarzach, czy stosowałyście kiedyś tę płukankę w ten sposób.

6 komentarzy:

 1. Hej, ale w jakich proporcjach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej:) Ja na moje długie włosy daję mniej więcej 2 łyżki płukanki na 3 łyżki maski/odżywki zmieszanej z 1 łyżką oleju. Przy blond włosach radziłabym zmniejszyć ilość płukanki z 2 do 1 łyżki.

   Usuń
 2. Moja siostra stosuje taki sposób i jest bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To super, że u niej też się sprawdza ta metoda;)

   Usuń
 3. Używam srebrnej na swój blond ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny;) Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu pod postem - na pewno odpowiem!

To nie jest miejsce na reklamę, więc proszę o niepozostawianie linków i komentarzy mających na celu autopromocję. Wszystkie tego typu treści nie będą publikowane;) Komentarze stanowiące offtop od tematyki bloga również trafią do spamu:)

Copyright © 2017 HappySunny