1/01/2019

AKCESORIA KOSMETYCZNE PRACTK

Hej:) W dzisiejszym poście pokażę Wam akcesoria kosmetyczne nowej marki Practk. Jest to siostrzana marka Sigma Beauty. W swojej ofercie ma gąbeczki i maty do czyszczenia pędzli. Jeśli chcecie wiedzieć czy warto się nimi bliżej zainteresować i co mają w sobie w sobie wyjątkowego, koniecznie czytajcie dalej :)

gąbeczka do makijażu practk power blender, mata do mycia pędzli practk palmat


Marka Practk ma akcesoria kosmetyczne w trzech kolorach: zielonym, fioletowym i niebieskim.

Gąbeczka Power Blender jest ścięta z jednej strony, co moim zdaniem jest bardzo pomocne przy nakładaniu korektora pod oczy i pudrowania okolic pod oczami. W porównaniu do gąbeczek Beauty Blender, Wibo czy Blend it! jest znacznie mniej porowata, wchłania mniej podkładu i szybciej oraz łatwiej się ją myje. Jest też znacznie od nich twardsza, choć bardzo sprężysta. Najbardziej przypomina mi Real Techniques. Pomimo swojej twardości znacznie lepiej się aplikuje nią podkład niż tanimi gąbeczkami np. rossmanowską For Your Beauty. Widać różnicę w jakości materiału i w sposobie rozprowadzania podkładu na twarzy.

Mam ją już miesiąc i na razie jest w stanie idealnym - nie pęka, nie niszczy się od codziennego mycia.

Kosztuje 9$ i na razie możecie ją kupić wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej Practk.

gąbeczka do makijażu practk power blender

gąbeczka do makijażu practk power blender

gąbeczka do makijażu practk power blender

Mata do mycia pędzli Palmat jest wielofunkcyjna. Nie dość, że ma przyssawki, dzięki czemu nie przesuwa się po umywalce podczas mycia pędzli, to ma również zapięcie, które umożliwia założenie maty na dłoń. Po zapięciu mata jest dwustronna, przy czym każda ze stron ma różnej wielkości wypustki. 

Dla mnie ten sposób mycia pędzli jest o wiele bardziej wygodny. Zazwyczaj wylewam sobie odrobinę płynu do czyszczenia pędzli z Sigmy na matę i pocieram włosiem o matę z każdej strony. Wcześniej, gdy miałam tę tradycyjną matę na przyssawki, przy płukaniu pędzli często przypadkiem zmywałam też cały płyn z niej, a ta mata rozwiązała problem.

Wykonana jest z silikonowego materiału. Na oficjalnej stronie internetowej Practk kosztuje niecałe 10$. Dostępna jest również na ladymakeup.pl.

mata do mycia pędzli practk palmat

mata do mycia pędzli practk palmat

Dajcie znać w komentarzach czy słyszałyście już o tej marce, czy miałyście okazję używać ich gąbeczek, czy korzystanie w ogóle z akcesoriów podczas mycia pędzli.

8 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny;) Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu pod postem - na pewno odpowiem!

To nie jest miejsce na reklamę, więc proszę o niepozostawianie linków i komentarzy mających na celu autopromocję. Wszystkie tego typu treści nie będą publikowane;) Komentarze stanowiące offtop od tematyki bloga również trafią do spamu:)

Copyright © 2017 HappySunny