4/21/2020

ZBIORCZA RECENZJA PALETEK CIENI Z GLAMSHOPU - BRĄZOWY CUKIER, GORĄCZKA ZŁOTA, MORELOVA I FIOLETY

Hej :) Dzisiaj zapraszam Was na post ze zbiorczą recenzją monochromatycznych paletek cieni z Glamshopu - Brązowy Cukier, Gorączka Złota, Morelova i Fiolety. Jeśli chcecie poznać moją opinię na ich temat, jeśli chcecie wiedzieć, którą paletkę kupić, czytajcie dalej :)

paletki cieni glamshop brązowy cukier, gorączka złota, morelova, fiolety


W każdej paletce znajdziemy 9 cieni, natomiast w każdej z nich ilość cieni matowych i błyszczących jest inna.

Turbopigmenty w paletkach mają bardzo zróżnicowane wykończenie - są tutaj cienie i drobno i grubo zmielone; z mniejszymi i większymi drobinkami; metaliczne; opalizujące, delikatnie i mocno odbijające światło.  Matowe cienie również bardzo się od siebie różnią. W większości są bardzo kremowe, ale różnią się stopniem osypu. Oczywiście mocniej osypują się ciemniejsze kolory. Osobiście doceniam tę różnorodność formuł i wykończeń. Ze wszystkimi cieniami we wszystkich paletkach dobrze mi się pracuje. Moim zdaniem pod względem jakości są równe - nie mogłabym powiedzieć, że któraś z nich jest trudniejsza w użyciu od drugiej.

Brązowy Cukier to paletka utrzymana w większości w chłodnej kolorystyce brązów.

Znajdziemy w niej 4 cienie matowe oraz 5 cieni błyszczących. Mamy tu matowy ciemny zimny beż (lub bardzo jaśniutki chłodny brąz) Podstawę; chłodny brąz z niebieskimi drobinkami - turbopigment Cukiernicę; chłodny beż ze złotym refleksem - turbopigment Deserowy;  matowy chłodny brąz Słód; ciepły brąz - turbopigment Polewkę; drobinkowy turbopigment Posypkę zawierający złote, srebrne i niebieskie drobinki, matowy czekoladowy brąz Agawę, rudy brąz Klonowy i miedź - turbopigment Syrop.

Jest to paletka w pełni samowystarczalna. Znajduje się w niej wystarczająca ilość matów do zbudowania poprawnego cieniowania. Mamy tu zarówno cienie delikatne, przejściowe jak i głębsze, intensywniejsze kolory do przyciemnienia zewnętrznego kącika. Możemy za jej pomocą wykonać zarówno makijaże dzienne jak i wieczorowe.

paletka cieni glamshop brązowy cukier

paletka cieni glamshop brązowy cukier

paletka cieni glamshop brązowy cukier swatche

Gorączka Złota to paletka utrzymana w kolorystyce ciepłego i chłodnego złota. Znajdziemy w niej 7 cieni błyszczących i tylko 2 matowe.

Mamy tu satynowe stare złoto Sztabka, matowy pastelowy żółty Kruszec; matową pastelową pomarańcz Metal Ciężki; pomarańczowe złoto - turbopigment Złoto; jasne złoto Świecidło; chłodny szampański turbopigment Biżu; ciemno-złoty turbopigment Szlachetny; chłodny różowo-złoty turbopigment Różowe Złoto; zielonkawe złoto - turbopigment Au.

W mojej ocenie nie jest to paletka samowystarczalna, a bardziej uzupełniająca z tego względu, że mamy tu tylko 2 niezbyt intensywne maty. Za to błyski są genialne, idealnie sprawdzą się do makijaży ślubnych.

paletka cieni glamshop gorączka złota

paletka cieni glamshop gorączka złota

paletka cieni glamshop gorączka złota swatche


Fiolety to kolejna samowystarczalna paletka. Podobnie jak w paletce Brązowy Cukier, mamy tu cienie zarówno jaśniejsze, transferowe jak i ciemniejsze, do budowania intensywności makijażu. Dzięki niej stworzymy i te delikatne dzienne makijaże i te mocniejsze, wieczorowe. 

Znajdziemy w niej 4 cienie matowe oraz 5 cieni błyszczących, zarówno w ciepłej jak i chłodnej tonacji fioletu.

Mamy tu matowy ciepły różowy fiolet Agat; chłodny siny brąz mieniący się na złoto Kryształ; matowy pastelowy fiolet z domieszką szarości Kolor Sezonu; matową lilię z domieszką szarości Kamień; fuksjowy turbopigment Kruszec; chłodny fiolet z niebieską poświatą - turbopigment Szkiełko; róż mieniący się na złoto - turbopigment Świecidło; metaliczną śliwkę Viola i chłodny ciemny fiolet Fiolet.

paletka cieni glamshop fiolety

paletka cieni glamshop fiolety

paletka cieni glamshop fiolety swatche

Morelova to również paletka samowystarczalna, ale raczej do makijaży dziennych.

Znajdziemy w niej aż 5 cieni matowych, co pozwala nam stworzyć ładne przejścia kolorów, ale odcienie są dość jasne, więc nie zbudujemy nimi dużej głębi.

Mamy tu matową pastelową pomarańcz Morela; miedź - turbopigment Dżem; róż mieniący się na złoto Powidła; matowy pastelowy róż Owoc; matowy neonowy róż Multwitaminę, matową żółtą pomarańcz Suszona; metaliczny pomarańczowy róż Bakalia; róż ze złotymi drobinkami - turbopigment Konfitura i matowy waniliowy beż Smaczek.

Ponadto jeśli chcielibyśmy użyć ciemniejszych błysków, musielibyśmy sięgnąć po inną paletkę, która zawierałaby ciemniejsze matowe kolory.

paletka cieni glamshop morelova

paletka cieni glamshop morelova

paletka cieni glamshop morelova swatche

Przyznam Wam, że wykonując makijaż na sobie, najczęściej sięgam po Morelovą i Brązowy Cukier.

Podsumowując moim zdaniem te paletki to strzał w dziesiątkę! Sprawdzą się i u wizażystów i u osób, które na co dzień w makijaży korzystają tylko z określonej gamy kolorów.

Dajcie znać w komentarzach czy lubicie tego typu rozwiązania. Koniecznie napiszcie też która paletka wizualnie podoba Wam się najbardziej.

2 komentarze:

Dziękuję za odwiedziny;) Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu pod postem - na pewno odpowiem!

To nie jest miejsce na reklamę, więc proszę o niepozostawianie linków i komentarzy mających na celu autopromocję. Wszystkie tego typu treści nie będą publikowane;) Komentarze stanowiące offtop od tematyki bloga również trafią do spamu:)

Copyright © 2017 HappySunny